segall
04 خرداد 1402 - 18:52

۴۰ درصد جذب اعتبارات عمرانی سهم اردبیل در اولویت است

اردبیل- استاندار اردبیل گفت: جذب ۴۰ درصد اعتبارات عمرانی سال گذشته تا شهریورماه در اولویت برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌ها قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حامد عاملی عصر پنجشنبه در دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار کرد: جذب ۴۰ درصد اعتبارات عمرانی در قالب کارگروه‌های متعدد و دستگاه‌های ذیربط با قوت و قدرت پیگیری می‌شود تا شاهد اجرای کامل طرح‌های عمرانی و زیربنایی متعدد باشیم.

وی ضرورت نگاه جامع و کلان را در تنظیم و تدوین طرح جامع شهرهای مختلف استان یادآور شد و تصریح کرد: طرح جامع شهر بیله‌سوار در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استانی مورد بررسی قرار گرفت اما به خاطر برخی ملاحظات و ضرورت رعایت نقاط ظریف توسعه‌ای، قرار شد در جلسات بعدی این طرح جامع مورد بررسی دوباره قرار گیرد.

استاندار اردبیل گفت: در جلسه شورای برنامه‌ریزی مقرر شد تا با ایجاد زیرساخت‌های مناسب طرح‌های سرمایه‌گذاری مورد حمایت قرار گرفته و کارگروه‌های فعال در این حوزه نیز در تأمین زمین و تدارک زیرساخت‌ها برای حضور سرمایه‌گذاران تلاشی مضاعف انجام دهند.

عاملی جذب اعتبارات عمرانی را تا پایان شهریورماه بسیار ضروری اعلام کرد و افزود: ۶۰ درصد اعتبارات عمرانی استان در ماه‌های گذشته جذب شده و امیدواریم تا پایان شهریور که سال مالی است، ۴۰ درصد باقیمانده نیز جذب شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما بر این است تا با جذب و تخصیص همه این منابع پروژه‌های نیمه‌تمام استان را با اولویت تکمیل کرده و شاهد بهره‌برداری از این طرح‌ها باشیم.

عاملی نامگذاری سال‌جاری را به نام «مهار تورم و رشد تولید» یادآور شد و اضافه کرد: در مسیر مهار تورم باید برنامه‌ریزی‌های اقتصادی به صورت ملی و استانی در مسیری باشد تا به دور از هزینه‌های مازاد، منابع صرف طرح‌های با ارزش افزوده بیشتر شود.

وی رشد تولید را بسیار مهم و جز اولویت‌های اصلی استان برشمرد و بیان کرد: اگر در مسیر رشد و تولید دچار غفلت شویم هم سرمایه‌سوزی انجام می‌شود و هم اهداف و برنامه‌های حوزه اشتغال به نتیجه نخواهد رسید.

رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تصریح کرد: سند تحول و توسعه استان به صورت دقیق تصویب شده و تلاش ما بر این است تا با عملیاتی شدن این برنامه جامع بتوانیم در ابعاد مختلف و به شکل متوازن زمینه‌های توسعه استان اردبیل را رقم بزنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1238217